Půl kila na čestr

(š) Trachťa

Volný překlad do moravštiny následuje dole


Fišlaři vod Švarcavy lifrovali na Špilas šelijaký fišle a fasovali za ně slušný love. Akorát jeden žgrd vod futer v šancách jim furt fachčil ňáký levárny. Byl totiž bolavé na love a tlačil na fišlaře, aby se s ním vo ty love šábli, ináč že jim na Špilas nehodí propustku. Až jeden onklař to vygómal. Vratočučovi mázl slibůvku, že se s ním vo vodměnu šábne na polovic. A místo lováčů chcel za fišle vyfásnót půl kila šlupek na čestr. Purkmajstr nahodil diviznu a tak mu onklař propálil, jak s nima vratočuč vydrbává.

Purkmajstr nahodil rohlík na ciferník a potym voláre pro vratočuča a dýnstmena, co dává vodemletém kartágo baldó. Dýnstmen zmixnil onklařa enem tak nafajnovo. Vratočuč nahodil diviznu, co že musí házet čuz na takó nakládačku. Ale purkmajstr mu hókl, aby hodil po onklařovi leháro na ponk von. Že to je půlec vodměny, na kerý se s nim dohókl. Vratočuč nahodil bílé přeliv a za chvilec ho dýntstmen těžce zmixnil. A vod teho járu šel hantec, jak na Špilasu majó dobrmanský vratočuče, keří na fišlaře a kaufmany nešijó žádný levingstony.

 

Hlavní menu

 

Padesát na prdel

Volný překlad do moravštiny

Fišlaři vod Švarcavy lifrovali na Špilas šelijaký fišle a fasovali za ně slušný love. Akorát jeden žgrd vod futer v šancách jim furt fachčil ňáký levárny. Byl totiž bolavé na love a tlačil na fišlaře, aby se s ním vo ty love šábli, ináč že jim na Špilas nehodí propustku.

Rybáři od Svratky donášeli na Špilberk nejrůznější ryby a dostávali je dobře zaplacené. Akorát jeden lakomý vrátný v hradební bráně jim stále dělal nějaké problémy. Měl totiž rád peníze a tak žádal po rybářích, aby se s ním o ty peníze dělili, jinak že je na Špilberk nepustí.

Až jeden onklař to vygómal. Vratočučovi mázl slibůvku, že se s ním vo vodměnu šábne na polovic. A místo lováčů chcel za fišle vyfásnót půl kila šlupek na čestr. Purkmajstr nahodil diviznu a tak mu onklař propálil, jak s nima vratočuč vydrbává.

Až jeden rybář dostal nápad. Vrátnému slíbil, že se s ním o odměnu rozdělí na polovic. A místo peněz chtěl za ryby dostat vyplaceno padesát ran na zadek. Správce hradu se podivil a tak mu rybář prozradil, jak jaké jim dělá vrátný problémy.

Purkmajstr nahodil rohlík na ciferník a potym voláre pro vratočuča a dýnstmena, co dává vodemletém kartágo baldó. Dýnstmen zmixnil onklařa enem tak nafajnovo. Vratočuč nahodil diviznu, co že musí házet čuz na takó nakládačku.

Správce hradu se usmál a nechal zavolat vrátného a sloužícího, který má na starosti výplaty\ holí odsouzeným. Sloužící vyplatil rybáře jen tak jemně. Vrátný se divil, proč se musí na takový výprask dívat.

Ale purkmajstr mu hókl, aby hodil po onklařovi leháro na ponk von. Že to je půlec vodměny, na kerý se s nim fišlař dohókl. Vratočuč nahodil bílé přeliv a za chvilec ho dýntstmen těžce zmixnil. A vod teho járu šel hantec, jak na Špilasu majó dobrmanský vratočuče, keří na fišlaře a kaufmany nešijó žádný levingstony.

Ale správce hradu mu řekl, aby si po rybáři na stůl lehl on. Že je to polovina odměny, na které se s ním rybář domluvil. Vrátný zbledl a za chvíli ho služebník pořádně zpráskal. A od těch dob se vyprávělo, jaké,mají na Špilberku skvělé vrátné, kteří rybářům a obchodníkům nedělají žádné potíže.

Hlavní menu