Cimrmanovo pojetí symbolů

 

 


V průběhu 19. století se rozmohlo mezi lidem malování srdíček. Ale když se podíváme na tvar srdce do anatomických atlasů, zjistíme, že srdce vypadá poněkud jinak. Začala s tím církev v 17. století a zlé jazyky tvrdí, že tento tvar srdce pochází od inkvizitorů z dob procesů s čarodějnicemi. Není divu, protože obrácené srdce připomíná zadek ženy s velmi úzkým pasem, s takovým, jaké byly módní v 19. století. Srdíčko není totiž nic jiného, než převrácený stylizovaný ženský zadek.

 

 

      

Takto vidí situaci redakce časopisu Senioráček


Existuje řada názorů na to, co zobrazuje či symbolizuje hinduistický symbol Óm. Říká se, že se jedná o prvotní zvuk, o vibraci, ze které povstal celý vesmír. Zeptáme-li se ovšem na význam jednotlivých jeho částí, dostaneme zpravidla odpověď, že tečka nahoře je mužský princip, oblouček pod ní je ženský princip. Lze v nich vidět slunce a měsíc či šíp a nádobu. Ale co ten zbytek?

 Oprostíme-li se od puritánského uvažování, musíme konstatovat, že se jedná o zobrazení tvořícího aktu, tedy soulože. Vlevo je ženský zadek a vpravo mužský penis. Musíme si uvědomit, že tato poloha byla u našich předků běžná. Současnou tzv. misionářskou polohu vymyslela až moderní doba.
 

 

Zpět